Štěňátka od nás

Naše chovatelská stanice Oči sfingy si zakládá na kvalitním chovu Rhodéských ridgebacků s průkazem původu. Předností je nejenom krása tohoto plemene, ale hlavně kvalitní povaha našich pejsků a dokonalá socializace štěňátek v naší velké rodině Rhodéských ridgebacků s malou úžasnou holčičkou. Chováme na zdravých jedincích, kteří nejsou zatížení žádnou nemocí či alergií, mají zdravé klouby a jejich rodiny se o ně pečlivě a s láskou starají.

Z naší chovatelské stanice Oči sfingy pochází v tuto chvíli ze dvou vrhů Active a Beauty 4 nádherní krycí psi Active Smaragd Oči sfingy, Active Coral Oči sfingy, Active Sapphire Oči sfingy, Beauty Buddy Oči sfingy a chovné fenky Beauty Tiffany Oči sfingy a Crystal Cindy Oči sfingy. Štěňátka vrhu Crystal jsou velice úspěšná pracovně i výstavně.

Fotogalerie štěňátek ACTIVE 2010: ACTIVE album 1, ACTIVE album 2, ACTIVE album 3.

Fotogalerie štěňátek BEAUTY 2011: BEAUTY album 1, BEAUTY album 2, BEAUTY album 3 a BEAUTY album 4, BEAUTY album 5, BEAUTY album 6, BEAUTY album 7.

Fotogalerie štěňátek CRYSTAL album 1, CRYSTAL album 2, CRYSTAL album 3, CRYSTAL album 4, CRYSTAL album 5.

Fotogalerie štěňátek DREAM album 1, DREAM album 2, DREAM album 3, DREAM album 4.

Pro naše štěňátka vybíráme milující rodiny, které jim dají potřebnou lásku a péči, naše štěňátka dáme lidem, kde bude Rhodéský ridgeback součástí rodiny, kde ocení sportovní a rodinnou povahu Rhodéského ridgebacka. Naše štěňátka jsou s výstavními i chovnými předpoklady. Pro svoji úžasnou povahu je Rhodéský ridgeback vhodný do rodiny s dětmi. Rhodéský ridgeback není plemeno vhodné na celoroční pobyt venku, není vhodný do kotce či boudy, nemá na to přizpůsobenou srst a ani povahu. Rhodéský ridgeback potřebuje důslednou výchovu s láskou a po dobrém, potřebuje spoustu pohybu, zátěž přizpůsobenou věku, miluje běh u kola, coursing, agility, dovádění s pejskama, běhání po loukách a lesích a společnost svojí rodiny. S Rhodéským ridgebackem se můžeme věnovat loveckému výcviku, klasické poslušnosti, záchranařině i stopování. Pro naše štěňátka, která již jsou v nových rodinách, pořádáme setkání spojené s příjemným výletem v nádherné přírodě, setkáním pánečků, dováděním a socializací prcků.

Štěňátka z naší chovatelské stanice Oči sfingy jsou s láskou očekávána a narozená u nás doma, kde vyrůstají se 4 Rhodéskými ridgebacky, s námi a holčičkou. Po dobu těhotenství maminky, narození a života štěňátek jsme 24 hodin se štěňátkama i s ostatníma pejskama, věnujeme se jim po celý den s maximální péčín a láskou.  Naše štěňátka jsou odchovávána pod Českým klubem rhodéských ridgebacků, prohlédnuta poradcem chovu a 2x veterinárním lékařem. Jsou čipovaná, očkovaná a preventivně odčervená. Všechna naše štěňátka mají průkaz původu. Štěňátka jsou standardní - vhodná na výstavy, budoucí chov, případně jsou štěňátka nestandardní, ta nemohou na výstavy a nesmí být použita v chovu - liší se od standardu Rhodéského ridgebacka například posunem korunek na ridgy, mají více bílé barvy atd.

Prvních 14 dní se o štěňátka společně s námi stará láskyplně maminka, která je kojí a opečovává, postupně se seznamují s ostatními členy naší rodiny, Rhodéskými ridgebacky -  holčičkou a klukama. Tato socializace je to nejlepší, co do života štěňátkům můžeme dát, vyrostou z nich vyrovnaní R. Ridgebackové.

Od 3. týdne věku štěňátek nás navštěvují zájemci o štěňátka a přátelé, kde se vzájemně poznáváme a vybíráme našim štěňátkům ty nejlepší rodiny. Podle počasí chodíme na zahradu s ostatníma Rhodéskýma ridgebackama, kde se dovádí, hraje, vychovává a socializuje.

Štěňátka si postupně zvykají na nové prostředí, zahradu, auto, provoz domácnosti – různé zvuky a hluk, obojek, vodítko, mají skvělý vztah k dětem, vyrůstají s malou holčičkou, další děti je navštěvují, učí se základní hygienické návyky.

Vše je velice důležité, zakládáme si na takovém startu do života, první týdny u chovatele jsou ty nejdůležitější, aby s pejska vyrostl vyrovnaný jedinec, bez známek agrese nebo plachosti, nebyl bázlivý, nelekal se hluku, lidí, měl kladný vztah k dětem, nové rodině i pejskům.

Naše štěňátka jsou kojená do 7. týdne, od 4. týdne přikrmována granulemi exklusivní značky Taste of the wild, od 3.týdne kaší z Baby Dog milk Royal canin . Postupně ochutnají i pamlsky pro štěňátka ( sušené masíčko, jablíčko,buvolí kostička atd). Odchod do nových rodin je v 8. týdnu.

Průběh těhotenství pravidelně aktualizujeme, život štěňátek u nás včetně fotografií a novinek aktualizujeme skoro denně :-).

Pro nového člena rodiny si můžete vybrat vysněné jméno jaké se Vám líbí, jméno tedy bude :

Dream.......?.......Oči sfingy

Chovatelská stanice Oči sfingy.

Společně se štěňátkem z naší chovatelské stanice Oči sfingy si odnesete do svých domovů:

Kupní smlouva

Průkaz původu

Očkovací průkaz – Pet passport - štěňátko je čipované

Kopie průkazu původu rodičů

Přihláška do Českého klubu Rhodéských ridgebacků

DVD s profesionálními fotografiemi prvních dvou měsíců v naší chovatelské stanici Oči sfingy

Deníček o výchově, zdraví, krmení, harmonogramu štěňátka u nás, doporučení, rady

Výstavní, sportovní a další důležité informace

Chovatelský servis

Pár profesionálních  exteriérových fotografií z Ateliéru Perla Vás s Vaším novým členem rodiny :-)

Výbavička – obojek, vodítko, miska, pamlsek, granule na první dny, hračka nebo dečka s pachem mámy a sourozenců a spoustu dalších dárečků :-).